Võrkaia ehitamine ja sobiva aiavõrgu valimine – mida tasub teada?

Milline aiavõrk oma aia tarbeks valida?

Võrkaed aitab tagada privaatsust, kaitstseb aeda kutsumata külaliste eest ning lisab aiakujundusse esteetilist väärtust.

 

 

Selles artiklis vaatleme erinevaid aiavõrgu tüüpe, sealhulgas keevisvõrku, punuvõrku, koeravõrku ja teisi võrkaia liike, et aidata teha igal soovijal oma aia jaoks teadlik ja parim valik.

Korraliku võrkaia ehitus – millest alustada?

Selleks, et tulevane võrkaed saaks igati korrektselt paigaldatud, tuleb enne ehitustöödega alustamist mõistagi teha põhjalik planeerimine. Kõigepealt on vaja kindlaks määrata võrkaia mõõtmed ja tulevane asukoht. Seejärel saab valida sobiva aiavõrgu tüübi vastavalt oma vajadustele ja eelistustele.

Kõige sagedamini kasutatakse keevis- ja punuvõrku, kuid on ka teisi variante, nagu näiteks koeravõrk või loomavõrk.

Enne paigaldustöödega alustamist peab veenduma, et maapind oleks korralikult ette valmistatud ja tasandatud. Seejärel on tarvis paigaldada postid, mis hoiavad võrkaeda kindlalt püsti.

Võrk tuleb kinnitada postide külge ja lõpuks kohandada vajadusel võrkaia kõrgust, ning pingutada.

Kas võtta võrkaia ehitamine ise ette või pöörduda asjatundjate poole?

Võrkaia ehitus võib olla iseenesest meeldiv ja rahuldust pakkuv projekt, mis annab aiale isikupära ja lisab kinnisvarale väärtust. Ise ehitamine võib olla igati jõu- ja taskukohane.

Siiski tasub arvestada, et kõik nõuab aega, pühendumist ja oskusi. Nagu eespool mainitud, tuleb hoolikalt planeerida, et vältida võimalikke vigu või tulevikus tekkivaid probleeme.

Peale selle võib vajaliku varustuse soetamine osutuda kulukamaks, kui oleks arvanud.

Niisiis, kui ehituskogemus on napp, puuduvad vajalikud töövahendid või on aeg üsna piiratud, võib olla mõistlik pöörduda otse asjatundjate poole. Professionaalidel on vajalikud teadmised, oskused ja kogemused, et ehitada uus võrkaed tõhusalt ja kvaliteetselt.

Nad suudavad teha aia paigaldustööd kiiresti ning vähendavad võimalikke murekohti, mis on seotud ehitusvigade või planeerimisprobleemidega.

Pealegi pakuvad eksperdid sageli nõu, kuidas valida õige aiavõrgu tüüp vastavalt konkreetsetele vajadustele ja aiaomadustele.

Tasub ka meeles pidada, et pärast ehitustööde lõpetamist on oluline võrkaeda regulaarselt kontrollida ja hooldada, et tagada selle pikaajaline vastupidavus ja funktsionaalsus.

Keevisvõrk on tugev ja kauakestev

Keevisvõrk on üks populaarsemaid valikuid võrkaia ehitamisel ja seda mitmel põhjusel. Selle tugev konstruktsioon ja vastupidavus meeldib iseäranis neile, kes otsivad pikaajalist lahendust.

Koduaedade tarbeks valmistatud võrgud on valmistatud tsinktraadist ja seejärel kaetud PVC kattega, mis teeb need vastupidavaks ilmastikutingimustele ning kulumisele.

Keevisvõrgu kohta võiks teada, et see on saadaval mitmes erinevas võrgusilma suuruses ja kõrguses, mis lubab luua unikaalseid disainilahendusi, täpselt nii, nagu isiklikud eelistused ja vajadused nõuavad.

Võrreldes mitmete teiste piirdeaedade tüüpidega, pakub keevisvõrkaed enamasti pigem taskukohasemat lahendust. See on hea valik neile, kes soovivad ehitada tugevat ja vastupidavat piiret ümber oma vara, kuid samas tahavad hoida kulud mõistlikuna.

Punuvõrk on teine enamlevinud variant

Veel üks levinud võimalus aia ehitamiseks on punuvõrk. See on suhteliselt kerge, mis tähendab, et transport ja paigaldamine võib olla aiapaneelidega võrreldes lihtsam. Punuvõrku on kerge kohandada vastavalt aia kõrgusele või pinnase ebatasasustele.

Paraku tasub arvestada, et punuvõrgu vastupidavus võib olla veidi madalam võrreldes mõne teise võrgutüübiga. Seetõttu võib see olla sobivam lahendus piiratud kasutusega aedade puhul või olukordades, kus kõrgendatud turvanõuded ei ole esmatähtsad.

Tsingitud punuvõrk sobib hästi nii aedade kui tööstushoonete piirdeaiaks.

Koeravõrgud ja loomavõrgud loomade efektiivseks piiramiseks

Koeravõrgud ja loomavõrgud on spetsiaalselt loodud selleks, et tagada lemmikloomade ohutus või piirata metsloomade liikumist.
Punutud loomavõrk on valmistatud tsingitud traadist ning võrgusilm on altpoolt tihenev. Võrk sobib loomade ohutuks piiramiseks karjamaadel, metsloomade eemal hoidmiseks või koduloomade karjatamiseks.

Koeravõrgud on tugevad ja vastupidavad, mis kindlustab, et lemmikloom ei saa kergesti uitama minna, ning ühtlasi ei pääse ka võõrad loomad aeda sisse.

Sedasorti võrgud on tavaliselt kõrgemad kui tavalised aiavõrgud (kuni 2 m), et takistada lemmikloomade hüppamist või ronimist üle aia.

Koera- ja loomavõrgu puuduseks võib pidada asjaolu, et see on teistest võrgutüüpidest vähem dekoratiivne, kuna selle peamine eesmärk on funktsionaalsus.
Eeliseks võib jällegi pidada soodsamat hinda.

Kvaliteetne aiavõrk e-poest AB Polar

Aedade piiramine võrgulahendustega on oluline osa aia kujundusest.

Keevis- ja punuvõrgud pakuvad vastupidavust ja esteetilist atraktiivsust, spetsiaalsed looma- ja koeravõrgud on mõeldud lemmikloomade turvalisuse tagamiseks või vastupidi – võõraste loomade eemal hoidmiseks.

Tsingitud punuvõrk sobib ideaalselt nii aedade kui hoonete piirdeaiaks.

Aiavõrgu müük ja tellimine toimib aiatarvete e-poes AB Polar lihtsalt ning mugavalt.

Uurige kaubavalikut juba täna ja pöörduge aiaehituse küsimustes julgelt meie ekspertide poole!