Keevisvõrkaed? 5 põhjust otsustada keevisvõrgu kasuks

Kui jutuks tulevad piirdeaiad, siis tasub teada, et aiamaailmas on saadaolevaid valikuvõimalusi rohkesti.

Puidust aiad, metallvarbaiad, kiviaiad ja paneelaiad – kõik need on mõeldud maja ümbruse piiritlemiseks.

Mida stiilsem ja keerulisem aiaprojekt, seda rohkem tuleb selle paigaldamisel vaeva näha ning kuludega arvestada.

Soovides leida eriti usaldusväärset, mitmekülgset ja samas soodsat lahendust, kerkib teiste aialiikide kõrval esile just keevisvõrkaed.

 

 

See on lihtne aiatüüp, mille puhul koosneb aed traatmaterjalist, mis on omavahel kokku keevitatud. Tulemuseks on kvaliteet ja vastupidavus paljudeks aastateks.

Millised aiatüübid on olemas?

Nagu öeldud, on aedade puhul stiile väga palju. Kui aga huvi pakuvad traadist lahendused, siis jagunevad aiad reeglina neljaks:

  • keevisvõrkaed,
  • punutud võrkaed,
  • paneelaed,
  • metsavõrk.

Punutud võrk on keevisvõrkaiale ilmselt kõige sarnasem, küll aga selle vahega, et keevituse asemel on võrk kokku sobitatud punudes.

Keevispaneelaed on võrkaia tugevam ja kallim versioon, metsavõrk (ka loomavõrk) aga on spetsiaalne tara loomade kindlale alale piiramiseks.

Järgnevalt toome välja viis kaalukat põhjust, miks on parim valik just keevisvõrkaed!

Võrkaed on tugev ja vastupidav

Piirdeaia puhul on esmatähtis usaldusväärsus. Aed peab edukalt vastu pidama survele, löökidele ja teistele mõjuteguritele, mille hulgas võib olla ka pahatahtlik inimkäsi või mõni tülikam loomariigi esindaja. Võrkaiad on ehitatud kestma ning parimal juhul võivad need oma funktsiooni täita aastakümneid.

Aia tugevus sõltub enamasti traadi jämedusest ja võrgusilma suurusest. Kvaliteetse võrkaia traadi läbimõõt võiks olla vähemalt 2,5 mm.

Kuna keevisvõrkaia materjaliks on metall, mis on tsingitud ja pulbervärvitud, ei murra sellist aiatüüpi ka karm kliima. Aed püsib kindel ja värske välimusega ka aastate möödudes.

Mitmekülgsus ja esteetiline välimus

Muidugi ei loe piirdeaia puhul ainult selle praktilised omadused. Aed on kinnisvara visiitkaart ja just see, mis torkab külalisele esimesena silma.

Kena ja viisakas aed pakub silmale naudingut, suurendab aia väärtust ja loob üheskoos teiste kinnistul asetsevate objektidega ühtse terviku. Just lihtne disain on see, mis muudab aia kasutusala äärmiselt laiaks ning seda tüüpi piire sobib kaunistama mitmesuguseid eripalgelisi kinnistuid.

Oluline on ka mitmekülgsus – keevisvõrkaeda saab lihtsalt kohandada vastavalt konkreetsetele mõõtmetele ja stiilieelistustele, olgu selleks iluaed või tööstusplats. Lisaks laseb see läbi valgust ja on hea valik, kui aiaala privaatsus ei ole niivõrd oluline.

Soodsam kui keevispaneelaed, ent sama kulutõhus

Võrkaedade kõrval on levinud ka teist tüüpi lihtne aga praktiline aed ning selleks on keevispaneelaed.

Sellisel puhul ei kerita postidele mitte võrku, vaid aed kerkib 2 või 3D paneelide kaupa.

See lahendus, olgugi et praktiline, kipub olema aga võrktarast märksa kallim.

Kui eelarve on piiratud, aga aed vajab siiski ehitamist, tasuks pilgud pöörata just keevisvõrkaia poole. Võrreldes teiste piirdematerjalidega on traatvõrk tunduvalt odavam, samas kvaliteeti ohvriks toomata. Kuna ka paigaldus on lihtsam, tähendab seegi raha ja ajavõitu.

On aga veel üks kokkuhoiu koht, millega paljud aiapaigaldajad esialgu ei arvesta ning selleks on hooldus. Võrkaia puhul on see osa minimaalne, seega võib võrkaeda võtta ka kui investeeringut, mis tagab pikaajalisele kaitsele lisaks ka madalad hoolduskulud.

Kindel valik ka karmis kliimas

Loodus võib olla ettearvamatu ning ekstreemsetest ilmaoludest meil siinsel laiuskraadil puudust ei tule. Vahelduvad temperatuurid, niiskus, lumi ja kõvad tuuleiilid on meie igapäevasteks kaaslasteks ning korralik piirdeaed peab sellele kõigele vastu pidama.

Keevisvõrkaedade projekteerimisel on niisuguseid katsumusi arvesse võetud. Aiamaterjali töödeldakse nii, et need on vastupidavad rooste-, korrosiooni- ja UV-kahjustuste suhtes. Silmas on peetud just kestvust, sest korralikul võrkaial ei ole probleem püsida omal kohal probleemideta kasvõi aastakümneid.

Seejuures ei ole aiad kaotanud visuaalset väärtust. Pulbervärviga kaetud võrgud sobivad suurepäraselt ülejäänud miljööga, olgu selleks betooni ja asfaltiga palistatud keskkond või hoopis looduslik rohelus. Põletagu päike või tuisaku lund, keevisvõrkaed on disainitud kestma!

Aia ehitamine ja hooldus ei murra konti

Aeg on ülioluline, eriti tänapäeva kiires maailmas. Kui graafik on niigi pingul, ei taha ilmselt keegi sinna mahutada nädalate pikkuseks venivat aiaprojekti. Keevisvõrkaia paigaldus on aga lihtne ja kiire, olenemata sellest, kas olete isetegemise entusiast või professionaal.

Kvaliteetsete tööriistade ja õigete töövõtete abil kerkib võrkaed mühinal, töö pikkus sõltub aga juba projekti suurusest. Aia modulaarne olemus annab vajadusel võimaluse seda ka lihtsa vaevaga pikendada.

Mis puutub aga hooldusse, on keevisvõrkaed kindlasti üks parimaid valikuid. Erinevalt puitaiast ei ole seda vaja iga paari aasta tagant taas immutada/värvida ning ainukeseks hoolduseks võib arvestada aeg-ajalt kontrollimist, kas aed on kenasti pingul.

Keevisvõrkaed ja keevisvõrk– lihtne ja praktiline aialahendus!

Niisiis võib öelda, et keevisvõrkaed on segu lihtsusest, praktilisusest ja kvaliteedist. Soodne hind ja kerge paigaldus ei sunni aiaprojekti investeerima palju aega või suuri summasid. Esteetiline välimus sobib aga paljude maastikega ning loob krundile korrektse piirjoone. Vähene hooldusvajadus ja pikaealisus tähendavad aga muretumat elu.

Kui aiaehituse plaan on kindel, siis tasub tara valikul kaaluda ühe võimalusena keevisvõrkaia paigaldamist.

AB Polari aiatarvete meeskonnalt saab abi kõigis küsimustes ning e-poe valikuga oled oodatud igal ajal tutvuma meie koduleheküljel!