5 olulist aiatarvikut paneelaia ehituseks

Paneelaed on kindlasti aiaehitajate lemmik – tugev, vastupidav, kerge paigaldada ning kestab muretult aastaid. Kui piirdeaia idee on küps, mõte paberile joonistatud, kõik mõõdud võetud ja aia materjalgi välja valitud, võib tööga aktiivselt pihta hakata.

Siiski tasub enne tööle tormamist süüvida korraks veel detailidesse. Neid paneelaia paigaldamise puhul jagub ja selleks, et töö ootamatult ei takerduks, toome välja olulisemad lisatarvikud, mida tara püstitamiseks vaja läheb.

 

 

Vaid mõni minut lugemist ning aiaehitus kulgeb märksa sujuvamalt!

Õiged tarvikud aitavad püstitada kauakestva tara

Õigesti valitud tarvikud ja lisad muudavad aia praktiliseks, funktsionaalseks ja tõstavad kasutusmugavust. Selleks, et tugev paneelaed kestaks probleemideta aastaid, tuleb teha paigaldusel õiged otsused. Kuna paneelaed on spetsiifiline aiatüüp, on oluline et kasutatavad materjalid ja tarvikud sobiksid aiaga kokku.

Kindlasti ei tasu siinkohal kvaliteedis järeleandmisi teha või loota, et mõne teise aiatüübi lisasid kasutades kujuneb töö lihtsamaks või soodsamaks. Paneelaia ehituseks oluliste tarvikute abil võib olla kindel, et aed saab selline, nagu on ette nähtud ja teenib oma eesmärki aastakümneid.

Paneeliklambrid on paigalduse A ja O

See võib kõlada elementaarse tõe kordamisena, ent klambrid mängivad aia paigalduse juures väga olulist rolli. Nende abil püsivad paneelid postide küljes, ühilduvad omavahel ning kindlustavad, et aed peab vastu löökidele ja teistele mõjuteguritele.

Paneelaia klambrite puhul on tähtis õige valik ja korrektne paigaldus. Olemas on plastikust vastusega U-klambrid ja metallist vastusega U-klambrid.

Koduaedadele on sobivad plastikusst vastusega U-klambrid, aga näiteks spordiväljakutel, tuleks kasutada tugevamaid metallist vastusega U-klambreid.

Kinnituste puhul on oluline jälgida ka sobivust postide läbimõõtudega.

Postimüts kaitseb aiaposte niiskuskahjude eest

Oluline tarvik kõikide aedade puhul, olenemata kas tegu on paneel- või võrkaiaga, on postimüts, mis kinnitub postile ning ei lase lehtedel, oksadel, ning muul sinna mitte kuuluval sodil posti sisse pääseda. Kui loetelusse lisada ka vihm, lumi ja külmumine, on see kooslus, mis võib aiapostidele palju kahju teha.

Niiskus kahjustab poste ning külmumine võib halvemal juhul need hoopiski lõhkuda. Nii on postimüts vajalik tarvik igale aiale. Enamike aiakomplektide puhul on postimütsid juba kaasas, ent juhul kui need puuduvad või kahjustuvad, tasub need aia pikaealisuse huvides kindlasti asendada.

Postijalg – aiatarvik, mida on vaja kõval pinnasel

Vahel ei pruugi teatud aiatarvikud üldse teemaks tulla. Kui aed kulgeb mööda haljasala, piisab vaid postiaukude kaevamisest, et aed saaks kenasti kulgema hakata. Teisalt võivad mõned lisad olla möödapääsmatud.

Postijalgu on vaja spetsiifiliste maastike tarbeks või probleemide lahendamisel, näiteks siis, kui aed ületab kõva pinnast nagu näiteks betoon. Vajadusel saab osasid postijalgu ka kiilu abil maasse suruda.

Erineva läbimõõduga postijalgu saab kinnitada neid pinnale kruvides või puurides. Jala valikul tasub jälgida, et mõõdud klapiks aiapostide omaga ning tegu oleks õige mudeliga.

Riivid ja lukud nii auto- kui jalgväravatele

Lukustamata aed täidab oma funktsiooni poolikult ning laseb kutsumata külalistel territooriumile siseneda. Seepärast tuleks paneelaia ehitusel läbi mõelda väravate asukoht ning kindlasti ka nende lukustamise viis.

Võimalusi on kaks: kas traditsiooniline lukuga värav või riiv. Viimase saab vajadusel sulgeda lisaks tabalukuga. Sobiva lukukomplekti või riivi leiab AB Polari valikust hõlpsa vaevaga. Ära ei tasu unustada ka maariive, mis on abiks, kui aia avamiseks ja sulgemiseks puudub automaatika.

Okastraat lisaturvalisuseks

Okastraataedu ei esine tänapäeval enam kuigi palju, kuigi vanasti võis neid põllumajanduses kohata üpris sageli. Siiski pole okastraat kuhugi kadunud ning aiale pakub see vajadusel endiselt lisaturvalisust.

Kui territoorium vajab täiendavat kaitset ning kallitele valveseadmetele ei ole võimalik kulutada, on okastraat endiselt väga hea lahendus. Okastraat on ideaalne piirete ja kaitserajatiste ehitamiseks ning seda saab kasutada koos mis tahes tüüpi taraga.

Varu lisatarvikud aegsasti ja aiaehitus sujub probleemideta!

Väikeseid nüansse leidub paneelaia ehituse juures omajagu. Töö sujuvuse huvides tasub viimasedki detailid hoolikalt üle vaadata, pisut eeltööd teha ning materjalide kõrval ka lisatarvikute vajadus hoolikalt läbi mõelda.

AB Polari aiakaubamajast leiab iga ehitaja vajalikud lisad, et aed saaks täpselt selline nagu vaja.

Kõik aiatarvikud ühest kohast – AB Polarist!